ekoALERT- czy Twoja uczelnia jest eko?

Teraz każdy członek społeczności akademickiej może w łatwy sposób zgłosić pomysł na proekologiczną zmianę w funkcjonowaniu uczelni. Zbieraniem i analizowanie ekoALERTÓW zajmuje się ekoKOALICJA na rzecz ekoUCZELNI - grupa ponad 30 organizacji, które połączyły siły na rzecz tworzenia bardziej przyjaznej środowisku infrastruktury oraz sposobu działania uczelni. ekoKOALICJA jest wspierana przez 10 wybitnych specjlistów z rożnych obszarów ochrony środowiska tworzących Panel Ekspertów.

Celem akcji jest wyeliminowanie jak największej liczby problemów ekologicznych uczelniach. Działanie polega na zgłaszaniu przez studentów, doktorantów i pracowników uczelni praktyk, które ich zdaniem powinny być zmienione w uczelniach lub zaniedbań, które powodują wymierne straty dla środowiska. Zgłoszenia mogą wpływać również anonimowo

Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie internetowej www.ekouczelnie.pl.

autor: ffps