Spotkanie założycielskie ekoKOALICJI

Powstała platforma współpracy organizacji akademickich na rzecz proekologicznych zmian w infrastrukturze i sposobie działania uczelni

Na stołecznej ASP zebrali się przedstawiciele kilkunastu organizacji z całej Polski (fundacji i stowarzyszeń akademickich oraz kół naukowych), aby rozpocząć akcję zmieniania rodzimych uczelni na bardziej eko.

powstanie ekoKOALICJI

Organizacje będą działać pod nazwą ekoKOALICJA na rzecz ekoUCZELNI. Grupa ma charakter zadaniowy i luźną strukturę - bez hierarchii i kierownictwa. Koordynacją jej działań zajmuje się Fundacja Fundusz Pomocy Studentom.

Aby dołączyć do ekoKOALICJI organ decyzyjny Twojej organizacji powinien wysłać zgłoszenie na adres fundacja@pomocstudentom.pl. W mailu warto od razu potwierdzić akceptację dla treści "ekoDEKLARACJI organizacji akademickich" (dostępna tutaj) , gdyż jest to warunkiem koniecznym dalszej współpracy.

Działania ekoKOALICJI są finansowane ze środków programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy

autor: JOLL