7. Kongres Kół Naukowych IKONA 2023

trwa rejestracja uczestników

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego, interdyscyplinarnego kongresu kół naukowych potrwa od poniedziałku 13 listopada do niedzieli 19 listopada. Będzie wyjątkowo pod względem tematyki, formy i silnej obsady gości specjalnych.

IKONA nr 7 odbędzie się pod hasłem „Skala nowych wyzwań” i będzie poświęcona bliskiej przyszłości w kontekście spraw najbardziej fundamentalnych: ekspansji sztucznej inteligencji, dewastacji ekosystemu planety, bezprecedensowego tempa przemian społeczno-obyczajowych.

Wśród gości kongresu jest najbardziej gorące nazwisko w dyskusji o przyszłości sztucznej inteligencji ­– prof. Andrzej Dragan. O skoku technologicznym jaki generują konflikty zbrojne opowie korespondent wojenny w Iraku, Syrii i Ukrainie – Marcin Wyrwał. Z uczestnikami kongresu spotkają się osoby mające największe zasięgi w polskim internecie, jeżeli chodzi o promocję nauki – współautorzy stron Crazy Nauka, Astrofaza, This Is IT - Maciej Kawecki, NaukowoTV i wielu innych.

IKONA 2023 - nazwiska

Poza wielkimi wyzwaniami cywilizacyjnym na IKONIE 2023 będą obecne również tematy przewijające się przez wszystkie edycje kongresu:

• jak przebić się z informacjami o swoich projektach – o tym powie m.in. dr hab. Jacek Wasilewski,
• jak wykorzystywać na co dzień narzędzia sztucznej inteligencji -– prof. Piotr Siuda,
• jak tworzyć newsy naukowe – dr Łukasz Lamża,
• jak budować relacje z najważniejszymi partnerami koła naukowego – Tomasz Kułakowski,
• jak tworzyć praktyczne, nowoczesne prezentacje – Krzysztof Tomczyński,
• jak zabezpieczać prawnie oryginalne pomysły – dr Adriana Bartnik-Małek i dr Piotr Zakrzewski.

IKONA 2023 potrwa siedem dni, ale będzie miała zmienną formułę. Pięć pierwszych dni – od poniedziałku 13 listopada do piątku 17 listopada – będzie realizowanych w formie zdalnej.
Dwa ostatnie dni kongresu zostaną zrealizowane w Warszawie, w formie stacjonarnej i będą różniły się charakterem. Sobota 18 listopada to dzień zajęć warsztatowych, a niedziela 19 listopada to dzień spotkań plenarnych.

Rejestracja udziału w kongresie IKONA jest możliwa wyłącznie poprzez stronę:

Udział we wszystkich częściach kongresu jest bezpłatny. Osoby, które wezmą udział w określonej liczbie szkoleń, spotkań i warsztatów otrzymają certyfikaty.

logo kongresu IKONA 2023

autor: materiał udostępniony przez biuro organizacyjne IKONA 2023