Aktualności

Niezależne inicjatywy
na rzecz studentów
i doktorantów

Niezbędnik młodego naukowca

Polecamy poradnik "Bądź oryginalny! Edycja tekstów naukowych i respektowanie praw autorskich"

Fundusz Pomocy Studentom wydał publikację, która jest bardzo pomocna podczas przygotowywania prac licencjackich i magisterskich oraz artykułów przeznaczonych do publikacji w czasopismach naukowych [aby zobaczyć treść poradnika kliknij w środek okładki widocznej na dole tej strony].

Najbardziej rozpowszechnione sposoby powoływania się na twórczość innych autorów przedstawiono w artykule „Jak cytować, aby uniknąć posądzenia o plagiat” [strona 5].

Opisano również zupełnie nową normę edytowania tekstów naukowych, która sprawdza się zarówno w wersji cyfrowej jak i papierowej [strona 13].

Na podstawie doświadczeń redaktorów czasopism naukowych przygotowano „Kartę bezpieczeństwa”, czyli cztery strony porad, które trzeba koniecznie przeczytać przed oddaniem do recenzji pierwszej w życiu publikacji naukowej [strona 25].

Dlaczego autoplagiat nie jest plagiatem i wiele innych niuansów związanych z poszanowaniem praw autorskich opisano w artykule „Plagiat – aspekty prawne” [strona 29].

 

 

 

Poradnik przygotowano w ramach zadania zleconego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "Studenci i doktoranci przeciw plagiatom".

autor: zespół prasowy Fundacji FPS