Konkurs dla kół naukowych StRuNa 2023

zgłoszenia do 13. edycji konkursu

Do 19 października 2023 r. do godz. 23:59:59 można przesyłać zgłoszenia do 13. edycji konkursu StRuNa. Nagrodzone w nim zostaną koła, które zrealizowały projekty naukowe między 1 października 2022 roku a 30 września 2023 r. (w tym czasie mógł być przeprowadzony cały projekt lub jego zasadnicza część).

Zasięg konkursu i kategorie

Konkurs ma charakter ogólnokrajowy. Każdego roku bierze w nim udział około 200 kół naukowych (niektóre w kilku kategoriach), a z różnego typu nagrodami i wyróżnieniami wraca na uczelnię co najmniej 20 z nich. Można zaprezentować dokonania z dowolnej dyscypliny naukowej.

W ośmiu kategoriach projektowych nagradzane są konkretne, pojedyncze przedsięwzięcia:

– Projekt Roku 2023,

– StRuNa-Tech 2023,

– StRuNa-Science 2023,

– StRuNa-Med 2023,

– StRuNa-Human 2023,

– StRuNa-Art 2023,

– StRuNa-Eko 2023,

– Konferencja Roku 2023.

W czterech kategoriach podmiotowych jury bierze pod uwagę całą działalność koła na przestrzeni ostatniego roku:

– Koło Naukowe Roku 2023,

– Debiut Roku 2023,

– StRuNa-Media 2023,

– Opiekun Naukowy Roku 2023.

konkurs StRuNa 2023

Zgłoszenia

Droga do zdobycia nagród rozpoczyna się od wypełnienia jednego z trzech formularzy konkursowych dostępnych na stronie https://struna.edu.pl/formularze-zgloszeniowe/. Pierwszy z nich jest przeznaczony do zgłaszania projektów, drugi służy do rywalizacji w większości kategorii podmiotowych, a z trzeciego mogą skorzystać wyłącznie koła, które uważają, że nagrodę powinien otrzymać ich opiekun naukowy. Zgłoszenia lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę, gdyż w kilku kategoriach warto jeszcze przygotować załączniki.

Finał rywalizacji

Bez względu na kategorię, konkurs ma charakter dwuetapowy. W kategoriach projektowych drugim etapem są występy finałowe, które odbędą się 18 listopada 2023 r. na scenie w Warszawie, bezpośrednio przed kilkunastoosobowym jury. Każde koło będzie miało do dyspozycji 500 sekund, na scenie może pojawić się maksymalnie trzech jego członków, będą mogli korzystać z rekwizytów lub prezentacji.

Po zakończeniu występów odbędą się narady jury i jeszcze tego samego dnia o godzinie 20:00 odbędzie się uroczysta Gala Finałowa, podczas której wręczane zostaną statuetki, dyplomy, wyróżnienia i nagrody.

Nazwa, organizatorzy, strona

Nazwa konkursu StRuNa pochodzi od pierwszych liter słów: Studencki Ruch Naukowy. Od pierwszej edycji (2011 rok) organizatorem konkursu jest niezależna organizacja pozarządowa Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na https://struna.edu.pl/

logo StRuNa 2023

autor: materiał udostępniony przez organizatora konkursu